شرایط و مزایای عضویت در ICF


عضویت در ICF

 

مزایای زیادی در عضویت ICF وجود دارد از جمله منابعی که به شما کمک کند کوچ بهتری باشید و کسب و کار بهتری راه‌اندازی کنید. اعضای ICF همچنین از مزایای شبکه‌سازی، تخفیفها، و فرصت‌های شبکه‌سازی برخوردارند. 

توسعه کسب و کار

لوگو و تاییدیه عضویت ICF

اعضای ICF می‌توانند مطابق شرایط خاص از اعتبار برند جهانی ICF با استفاده از لوگوی آن در وب‌سایت، ایمیل و تبلیغات خود بهره گیرند. آنها همچنین می توانند تاییدیه الکترونیک خود را در سایت شخصی یا حرفه ای خود نمایش دهند تا مراجعان از اینکه عضو ICF هستند مطلع گردند.

برنامه‌های مشارکتی ICF

اسپانسرهای متعددی راه حل های کسب و کار را به اعضای ICF با تخفیف یا تعرفه ویژه ارائه می دهند. شرکای ICF طیف وسیعی از محصولات و خدمات شامل بیمه، نرم افزار و عضویت ارائه می کنند.

جعبه ابزار اعضاء

جعبه ابزار اعضا بر روی سایت ICF شامل مجموعه قابل توجهی از  محتوای ارزشمند از جمله اطلاعات بازاریابی قابل چاپ،  قالب گزارش  مالی و  اخبار می باشد. این آیتم ها بصورت روتین بروز رسانی می شوند.

فهرست کوچ های مورد تایید

اعضای ICF  برای حضور نامشان در فهرست آنلاین اسامی اعضای ICF که بعنوان ابزاری برای پیدا کردن اعضا و ارتباط گرفتن آن ها با یکدیگر طراحی شده است واجد شرایط هستند. اعضایی که تاییدیه ICF را دارا هستند  برای حضور نامشان در جستجوگر  کوچ مورد تایید که مراجعین بالقوه ممکن است برای پیدا کردن کوچ از آن استفاده کنند نیز واجد شرایط هستند . اعضای مورد تایید همچنین می توانند در فهرست منتور کوچینگ قرار گیرند.

ثبت نام رایگان (یا با تخفیف) در رویدادها

اعضای ICF میتوانند با ثبت نام رایگان و یا با تخفیف در رویداد های ICF Global همانند ICF Converge, ICF Advance و سری رویدادهای توسعه کسب و کار بصورت حضوری و یا مجازی بهره مند شوند. آن ها همچنین از مزایای شرکت با تخفیف در رویداد ها و کنفرانس های محلی و منطقه ای ICF که فرصت های زیادی برای شبکه سازی و توسعه حرفه ای ایجاد می کنند بهره مند می باشند.

 

یادگیری مستمر و توسعه حرفه‌ای

دریافت تاییدیه با تخفیف

اعضای ICF مشمول تخفیف قابل توجهی در درخواست و تمدید تاییدیه ICF هستند. تاییدیه ICF نمایانگر تعهد کوچ به ارائه یک عملکرد حرفه ای برجسته می باشد و آن ها را در یک بازار شلوغ نسبت به سایرین متمایز می نماید. تحقیقات نشان می دهد که کوچ های مورد تایید ICF درآمد بیشتری نسبت به سایرین دارند و مراجعین کوچ های مورد تایید از میزان رضایت بیشتری نسبت به مراجعین سایر کوچ ها برخوردارند.

عضویت در انجمن‌های تخصصی

انجمن های اجرائی (CP) گروه های مجازی از کوچ هایی هستند که به یک زمینه و موضوع خاص علاقمندند. این انجمن ها بستری را فراهم می نمایند که اعضای ICF در آن می توانند با به اشتراک گذاشتن عملکردهای موفق خود، روند های در حال ظهور و ابزارها، توسعه حرفه ای خود را بهبود بخشند. این انجمن ها که غالبا بصورت تله کنفرانس تشکیل می گردند، معمولا محلی برای تبادل تجربیات و ایده های جدید کوچ هایی از سراسر دنیا هستند که در یک زمینه تخصصی علاقه مشترک دارند. شرکت کنندگان انجمن های اجرائی مورد تایید ICF همچنین امتیاز واحدهای آموزشی CCE را در زمان تمدید تاییدیه خود کسب می کنند.

آموزش مستمر کوچینگ

اعضای ICF می توانند با شرکت در رویداد های منتخب چپتر و یا انجمن های اجرائی توسعه حرفه ای خود را بهبود بخشند و نیز امتیاز واحد های آموزش مستمر کوچینگ (CCE) را کسب نمایند.  برای مشاهده لیست بروز رویداد های در پیش روی چپتر، کنفرانس های منطقه ای، و پیشنهادات آموزش مجازی به تقویم رویدادهای ICF مراجعه کنید. اعضا همچنین میتوانند با دسترسی به کتابخانه مجازی در وب سایت ICF امتیاز واحد های CCE را کسب نمایند.

کوچینگ متناظر

برنامه کوچینگ متناظر و یا متقابل همتا در دسترس کلیه اعضای ICF قرار دارد و آنها را قادر می سازد در ازای ارائه کوچینگ به یک عضو، از عضو دیگری خدمات حرفه ای کوچینگ دریافت نمایند.

ارتباطات جهانی و محلی

چپترها

هرروزه کوچ‌ها در سراسر دنیا از طریق یک چپتر ICF در سطح محلی به ICF وصل می شوند. در سطح چپتر، اعضای ICF می توانند با همتایان خود در رویدادهای چپتر ارتباط برقرار کنند، از فرصت های ارزشمند آموزشی مجازی و یا حضوری استفاده کنند، و به شکوفائی جوامع خود از طریق رویداد هایی مانند هفته بین المللی کوچینگ و یا ابتکارات کوچینگ رایگان کمک نمایند.

پشتیبانی 

اعضای ICF از شبکه جهانی کارکنانی بهره مند می گردد که متعهد هستند تجربه عضویت آن‌ها را به بالاترین سطح ارتقا دهند، سطح آگاهی کوچینگ آن ها را بالا ببرند، و از تمامیت حرفه‌ای آن‌ها اطمینان حاصل کنند. جلسات معارفه  اعضای جدید که بصورت مجازی برگزار می‌گردد اعضای جدید را به یکدیگر و نیز به بسیاری از منابع در اختیارشان معرفی می کند. تیم پشتیبانی منطقه ای ICF در سراسر دنیا با ارائه خدمات به زبان‌های مختلف پاسخگوی اعضا می‌باشند و به آن‌ها کمک می‌کنند بیشترین بهره برداری را از عضویت ICF جهانی  خود بنمایند. کارکنان همچنین امور قراردادی موجود یا محتمل در آینده در مناطق را تحت نظر دارند و هرکجا لازم باشد حمایت‌های قانونی منطقه‌ای را ارائه می‌دهند.

پژوهش

پژوهش در صنعت کوچینگ

اعضای ICF به گزارشات پژوهشی صنعت بصورت رایگان و یا با تخفیف دسترسی دارند که به آن‌ها کمک می‌کند تصمیمات کاری هوشمندانه بگیرند و قدرت کوچینگ حرفه‌ای را به مراجعین خود منتقل کنند.

پورتال پژوهش

پورتال پژوهشی ICF شامل مقالات، مطالعات موردی، ژورنال‌ها و گزارشات در مورد کوچینگ و موضوع‌های مرتبط می باشد.

فرصت‌های مدیریتی

ما اعضای ICF را به شرکت داوطلبانه در مدیریت و نظارت ICF تشویق می کنیم. فرصت‌های زیادی در چپتر ICF در سطح ملی یا منطقه‌ای و جهانی وجود دارد که اعضای ICF و کوچ‌های مورد تایید آن می‌توانند از طریق آن‌ها مشارکت کنند، به شکل گیری آینده سازمان کمک کنند، و به جامعه کوچینگ خدمت نمایند.

شرایط عضویت در ICF

 

هزینه عضویت

عضویت سالانه ۲۴۵ دلار

عضویت در ICF به صورت سالانه حساب می شود و عضویت تمامی اعضا در ۳۱ مارس سال بعد منقضی می باشد.

 

الزامات و پیش‌نیازهای عضویت

برای عضویت در فدراسیون بین المللی شما باید حداقل یکی از الزامات زیر را در نظر بگیرید:

 • حداقل ۶۰ ساعت اموزش ویژه کوچینگ را که با استانداردهای ICF مطابقت دارند را گذرانده باشید.
 • در یک برنامه آموزشی (حداقل ۶۰ ساعت) مورد تایید ICF در سطح ACTP یا ACSTH ثبت نام کرده باشید (فقط برای اعضای جدید)

آموزش‌هایی که به عنوان کوچینگ پذیرفته نمی شوند عبارتند از:
آموزش هایی که به عنوان آموزش دیگر مهارت ها به بازار عرضه می شود (حتی اگر این مهارت‌ها توسط کوچ ها نیز به نوعی استفاده شود) مانند دوره های توسعه فردی و تحصیلات در زمینه های روانشناسی، مشاوره، NLP و غیره.

مراحل عضویت

انجام مراحل عضویت حدود یک هفته زمان نیاز دارد، بنابراین این زمان را در برنامه ریزی خود جهت عضویت، در نظر بگیرید. برای عضویت یا تمدید آن با نام کاربری و کلمه عبور شما مراحل پرداخت از طریق اکانت شما انجام می‌شود.

 

اگر عضو جدید هستید، پس از ثبت نام، نام کاربری ورود به سایت فدراسیون، ایمیل شما خواهد بود و کلمه عبوری برای شما تعیین می شود که بعد از اتمام مراحل کار، پیشنها می‌شود کلمه ی عبور خود را تغییر دهید. 

 

برای عضویت در فدراسیون، مراحل ذیل انجام می شود و تکمیل اطلاعات ذیل به زبان انگلیسی و ارسال آن برای نماینده چپتر ضروری است: 

 • User name: (آدرس ایمیل شما)
 • Password: (کلمه عبور)
 • First name:(نام)
 • Last name:(نام خانوادگی)
 • Age:(سن)
 • Address:(آدرس پستی)
 • Country: Iran
 • City:(شهر)
 • Phone number:(شماره موبایل)
 • Email language: (ایمیلهای فدراسیون به چه زبانی برای شما ارسال شود، فارسی در حال حاضر پشتیبانی نمی‌شود)  
 • Years of experience:(تعداد سال تجربه کوچینگ)
 • Training source: (نام آموزشگاهی که در آن، آموزش‌های استاندارد کوچینگ را طی کرده‌اید)
 • Completed training hours: (تعداد ساعت تکمیل شده آموزش کوچینگ)
 • Are you interested…? (آیا علاقمند به دریافت مدرک از فدراسیون هستید؟ پاسخها: الان مدرک دارم، بله، خیر، نامشخص)
 • How did you hear…? (چگونه با فدراسیون آشنا شدید؟) 

این اطلاعات برای انجام مراحل کار، به مدیر عضویت چپتر ارسال می‌شود. سپس در واتس‌آپ با شما هماهنگ می‌شود که دقیقا در زمان ثبت عضویت و به صورت همزمان با ما، پشت کامپیوتر خودتان باشید تا بتوانید تاییدیه ایمیلی که از فدراسیون برایتان ارسال می‌شود را برای ما فوروارد کنید.

 

پس از انجام این مرحله، سایت فدراسیون مبلغ عضویت یا تمدید شما را به واحد دلار یا یورو یا پوند اعلام می‌کند که خزانه‌دار چپتر برای دریافت مبلغ عضویت با شما هماهنگی به عمل می‌آورد،  این مبلغ توسط نماینده چپتر پرداخت می‌شود و رسید حق عضویت فدراسیون برای شما ارسال خواهد شد.

 

پرداخت حق عضویت از دو روش امکانپذیر است:

شما می توانید مبلغ حق عضویت خود را به صورت نقدی به خزانه‌دار چپتر تحویل دهید. برای تعداد محدودی از اعضاء چپتر، امکان پرداخت به صورت ریالی توسط هیات مدیره چپتر، فراهم شده است، به این صورت که مبلغ اعلامی از سایت فدراسیون به واحد دلار یا پوند را با نرخ اعلامی از صرافی‌های معتبر (که نزدیک به نرخ بانک ملی است) به ریال تبدیل کرده و با اعلام یک شماره حساب، شما مبلغ را به صورت ریالی واریز می‌کنید. شایان ذکر است میزان مبلغ حق عضویت فدراسیون بنا به فرمول خاص ICF محاسبه می‌شود و متفاوت خواهد بود. 

 

جدول حق عضویت در سال 1400 بر مبنای تاریخ شروع عضویت

تاریخ پرداخت حق عضویت

حق عضویت به دلار 

اعتبار تا:

January 2021

$306.25

March 31,2022

February 2021

$285.83

March 31. 2022

March 2021

$265.42

March 31.2022

April 2021

$245.00

March 31,2022

May 2021

$224.58

March 31,2022

June 2021

$204.17

March 31,2022

July 2021

$183.75

March 31,2022

August 2021

$163.33

March 31,2022

September 2021

$142.92

March 31,2022

October 2021

$122.50

March 31,2022

November 2021

$102.08

March 31,2022

December 2021

$81.67

March 31,2022

 

پیشاپیش تبریک چپتر ایران را برای عضویت در فدراسیون بین المللی کوچینگ پذیرا باشید.
اسکرول به بالا