پرداخت حق عضویت از ایران

در ابتدا از طرف چپتر ایران صمیمانه، بابت رویکرد حرفه ای خودتان در کوچینگ و تصمیم به عضویت در فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF، تبریک می گوییم. انجام تمامی مراحل عضویت ممکن است حداکثر به 2 تا 3 روز کاری زمان نیاز داشته باشد، بنابراین این زمان را در برنامه ریزی خود جهت عضویت، در نظر بگیرید. در این راهنما، انتظار داریم دلایل عضویت و مزایای آن، پیش نیازهای عضویت، مراحل ثبت عضویت جدید، مراحل تمدید عضویت در ICF و در نهایت چگونگی پرداخت حق عضویت از ایران را به شما آموزش دهیم.دلایل عضویت و مزایای آن، پیش نیازهای عضویت، مراحل ثبت عضویت جدید، مراحل تمدید عضویت در ICF و در نهایت چگونگی پرداخت حق عضویت از ایران را به شما آموزش دهیم.

اگر قبلا از سامانه ایرانیکارت استفاده کرده‌اید، از اینجا وارد شوید

https://www.iranicard.ir/پرداخت-هزینه-icf

چرا عضو ICF شوید؟

عضویت در ICF، مزایای متعددی دارد، برای آشنایی با آنها می توانید به لینک ذیل در سایت چپتر ایران مراجعه کنید و یا از سایت فدراسیون دریافت کنید:

حداقل شرایط برای عضویت در ICF

برای عضویت در فدراسیون بین المللی کوچینگ شما می‌بایست یکی از شرایط ذیل را داشته باشید:

 • در حال حاضر مدرک ACC ، PCC یا MCC داشته باشید، یا
 • آموزش 60 ساعته کوچینگ را در یکی از آموزشگاه های مورد تایید فدراسیون گذرانده باشید، یا
 • در حال گذراندن آموزش 60 ساعته استاندارد کوچینگ در یکی از مسیرهای ACTP یا ACSTH باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسیرهای یاد شده به نشانی https://coachingfederation.org/credentials-and-standards/  مراجعه فرمایید.

مراحل عضویت جدید در ICF

برای ثبت نام اعضا جدید، فدراسیون سوالاتی رو در طی فرآیند از شما خواهد پرسید. لطفا جهت آمادگی به پاسخ به این سوالات، اطلاعات ذیل را به زبان انگلیسی و قبل از شروع فرآیند ثبت نام، آماده داشته باشید.

 • انتخاب یکی از سه گزینه ذیل:

گزینه اول: A current ICF credential …or Completed 60 Hours of training

توضیح گزینه: با انتخاب این گزینه شما به فدراسیون اعلام می کنید که در حال حاضر یکی از مدارک فدراسیون را دارید و یا اینکه آموزش ۶۰ ساعته استاندارد را در آموزشگاهی تحت نظارت ICF به اتمام رسانده اید.

گزینه دوم: Fewer 60 hours and enrolled

توضیح گزینه: با انتخاب این گزینه شما به فدراسیون اعلام می کنید که شما کمتر از ۶۰ ساعت آموزش را گذرانده اید و هم اکنون در حال گذراندن ساعات آموزشی هستید.

گزینه سوم: Fewer 60 hours and not enrolled

توضیح گزینه: شما کمتر از ۶۰ ساعت آموزش را گذرانده اید و اکنون هم در حال آموزش نیستید.

 • نام دقیق آموزشگاهی که در آن، آموزشهای استاندارد کوچینگ را طی کرده اید. بواسطه تاییدیه آموزشگاه ها توسط فدراسیون، نام دقیق آموزشگاه شما می بایست در سایت فدراسیون ثبت شده باشد. در صورتیکه از نام ثبت شده آموزشگاه خود در سایت فدراسیون، اطلاعی ندارید از آموزشگاه خود سوال کنید.
 • User name: آدرس ایمیل شما خواهد بود.
 • Password: کلمه عبور
 • First name: نام کوچک به انگلیسی
 • Last name: نام خانوادگی به انگلیسی
 • Age: سن
 • Address: آدرس پستی به انگلیسی
 • Country: کشور
 • City: شهر
 • Phone number: شماره موبایل
 • Email language: پاسخ به این سوال مشخص خواهد کرد که ایمیلهای فدراسیون به چه زبانی برای شما ارسال شود. در نظر داشته باشید که زبان فارسی در حال حاضر پشتیبانی نمی شود.
 • : تعداد سال تجربه شما در کوچینگ
 • Training source: محل آموزش شما مورد تایید فدراسیون هست یا خیر؟
 • Completed training hours:  تعداد ساعت آموزش تکمیل شده ی شما در کوچینگ.
 • Are you interested…? :آیا علاقمند به دریافت مدرک از فدراسیون هستید؟ پاسخها به صورت انتخابی است: الان مدرک دارم یا بله یا خیر و یا نامشخص.
 • How did you hear…? : چگونه با فدراسیون آشنا شدید؟
عضویت در ICF

آغاز فرآیند ثبت نام و درج اطلاعات شما در سایت فدراسیون:

 1. به سایت فدراسیون به آدرس https://coachingfederation.org مراجعه کنید.
 2. بر روی دکمه ی Join ICF در گوشه سمت راست بالای سایت کلیک کنید و در صفحه ای که برای شما باز می شود، کمی به پایین اسکرول کنید و تقریبا در میانه ی صفحه بر روی دکمه I’m Ready کلیک کنید.
 3. اولین سوالی که نمایش داده می شود، در بند 1 بخش آماده سازی اطلاعات در این مستند آمده است. گزینه ی مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی دکمه ی Continue کلیک کنید.
 4.  در صورت انتخاب گزینه ی سوم در سوال قبلی شما حداقل شرایط لازم برای عضویت در فدراسیون را ندارید. حداقل شرایط عضویت، در ابتدای این مستند قید شده است.
 5. در صورت انتخاب گزینه ی اول یا دوم، در صفحه ی بعد از شما در مورد نام آموزشگاهی که در آن آموزش دیده اید و یا مشغول به گذراندن دوره هستید، سوال می شود. به محض تایپ چند حرف از نام آموزشگاه، گزینه های ممکن ظاهر شده و شما با انتخاب آن و زدن روی دکمه Continue به صفحه بعد می روید.
 6. در صفحه سوم، باید آدرس ایمیلتان را وارد کنید. توجه داشته باشید که این آدرس بسیار مهم است و تمامی ارتباطات شما با فدراسیون بر اساس این آدرس ایمیل اتجام خواهد شد و فدراسیون تنها پیامهای ارسالی از شما که با این ایمیل ارسال شده را به رسمیت خواهد شناخت. قبل از ثبت آدرس ایمیل از در دسترس بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 7. روی دکمهSend Verification  کلیک کنید. در این مرحله یک ایمیل به آدرس ایمیلتان ارسال می شود تا فدراسیون در دسترس بودن ایمیل را تایید کند. برای ادامه ی مراحل ثبت نام می بایست، وارد ایمیل خود شده و بر روی لینک داخل ایمیل ارسالی توسط هد کوآرتر فدراسیون – با موضوع ICF Validation Email – کلیک کنید. این لینک در میانه ی متن ارسالی و با عنوان Verify My Email Address دیده می شود.
 8. با کلیک روی لینک ارسالی، به سایت فدراسیون باز می گردید و فرمی از اطلاعات عمومی در مقابل شما قرار خواهد گرفت. تمامی این اطلاعات در قسمت “آماده سازی اطلاعات” در همین راهنما آمده است. فرم را با دقت تکمیل کنید و بر روی دکمه Continue  کلیک کنید.
 9. در صفحه بعد، از شما سوال می شود که آیا مایل به دریافت ایمیل های خبرنامه و فعالیتهای جانبی از فدراسیون یا چپتر ایران هستید یا خیر. توصیه می کنیم که گزینه بلی را انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه خیر، اطلاعات شما همچنان در سایت فدراسیون ذخیره می شود اما تنها در موارد ضروری اطلاع رسانی سرویسهایی که از فدراسیون دریافت می کنید استفاده خواهد شد.
 10. در صفحه بعد از شما در مورد سوالات یاد شده در بندهای 13 تا 17 پرسیده می شود.
 11. صفحه بعد در مورد، تعهد به رعایت اصول اخلاقی فدراسیون است. هر سه گزینه باید تیک زده شود. برای دیدن مواردی که در اصول اخلاقی می بایست رعایت شود به لینک ذیل مراجعه کنید:

پرداخت حق عضویت

 • در صفحه ی آخر، مبلغ حق عضویت بنا به تاریخی که اقدام به عضویت می کنید و در سمت راست صفحه به شما نمایش داده می شود. در ضمن گزینه ای برای انتخاب چپتر مورد نظر شما آمده است که در آن چپتر ایران را انتخاب کنید. اگر می خواهید پرداخت را از طریق سایت ایرانی کارت و از ایران انجام دهید، ادامه مراحل لازم نیست و تنها کافیست مبلغ ارائه شده توسط سایت فدراسیون را به صورت دقیق، یادداشت کرده و برای ادامه مراحل کار به قسمت “چگونگی پرداخت حق عضویت از ایران” در همین راهنما، مراجعه کنید. لطفا صرفا جهت اطلاع از مراحل پیش رو، مورد ذیل را مطالعه کنید.
 • در صفحه بعدی فدراسیون از شما می خواهد که – به صورت اختیاری – کمکی نقدی به حساب فدراسیون واریز کنید. مبلغ آنرا انتخاب کرده و یا در صورت عدم تمایل یه پرداخت، بر روی گزینه No, Thanks  که در کنار دکمه Continue هست، کلیک کنید.
 • در صفحات بعد، می بایست اطلاعات حساب مستر کارت یا ویزا کارت یا اکسپرس و یا دیسکاور خود را وارد کنید. در مرحله پرداخت یا شما خودتان امکان پرداخت را دارید و یا ممکن است از ارتباطات خود با دوستان و اقوام خارج از ایران، استفاده کرده و مرحله پرداخت را تکمیل کنید. در غیر اینصورت برای پرداخت به قسمت “چگونگی پرداخت حق عضویت از ایران” در این مستند مراجعه بفرمایید.

مراحل در سایت فدراسیون:

 1. با نام کاربری و کلمه عبور خود به سایت فدراسیون وارد شوید.
 2. روی منوی Renew Membership  در قسمت سمت راست صفحه کلیک کنید. در صفحه بعد، روی دکمه آبی رنگ Online Renewal Application در وسط صفحه کلیک کنید.
 3. در صفحات بعد تعهد رعایت اصول اخلاقی (که هر سه گزینه را می بایست تیک بزنید) و انتخاب چپتر (که از قبل، چپتر ایران انتخاب شده است) و مبلغ تمدید عضویت (میزان مبلغ حق عضویت فدراسیون بنا به فرمول خاصی بر اساس تعداد روز و ماه عضویت محاسبه می شود) نمایش داده می شود. اگر می خواهید پرداخت را از طریق سایت ایرانی کارت و از ایران انجام دهید، ادامه مراحل لازم نیست و تنها کافیست مبلغ ارائه شده توسط سایت فدراسیون را به صورت دقیق، یادداشت کرده و برای ادامه مراحل کار به قسمت “چگونگی پرداخت حق عضویت از ایران” در همین راهنما، مراجعه کنید. لطفا صرفا جهت اطلاع از مراحل پیش رو، مورد ذیل را مطالعه کنید.
 4. در صفحه بعدی فدراسیون از شما می خواهد که – به صورت اختیاری – کمکی نقدی به حساب فدراسیون واریز کنید، مبلغ آنرا انتخاب کرده و یا در صورت عدم تمایل یه پرداخت، بر روی گزینه No, Thanks  که در کنار دکمه Continue هست، کلیک کنید.
 5. در صفحات بعد، می بایست اطلاعات حساب مستر کارت یا ویزا کارت یا اکسپرس و یا دیسکاور خود را وارد کنید. در مرحله پرداخت یا شما خودتان امکان پرداخت را دارید و یا ممکن است از ارتباطات خود با دوستان و اقوام خارج از ایران، استفاده کرده و مرحله پرداخت را تکمیل کنید. در غیر اینصورت برای پرداخت به قسمت “چگونگی پرداخت حق عضویت از ایران” در این مستند مراجعه بفرمایید.

چگونگی پرداخت حق عضویت از ایران

چپتر ایران برای پرداخت های مربوط به تمدید و یا عضویت جدید در ICF، با شرکت “ایرانیکارت” هماهنگی های لازم را انجام داده است. در نظر داشته باشید که شرکت ایرانی کارت برای ارائه ی خدمات مالی ۵ درصد از مبلغ پرداخت شده را به عنوان کارمزد دریافت می کند. لازم به ذکر است که مبلغ کارمزد صرفا از طرف ایرانی کارت دریافت شده و چپتر ایران هیچ کارمزدی را دریافت نکرده و بابت تمدید و یا عضویت جدید هیچگونه حق الزحمه ای از شما دریافت نخواهد کرد.

تفاوت تمدید عضویت با عضویت جدید در ارتباط با مراحل کار در ایرانیکارت:

 • برای تکمیل مراحل عضویت جدید، لازم است که ایمیل ارسالی از سایت فدراسیون که جهت Validate کردن ایمیل خودتان ارسال شده بود را در دسترس داشته باشید. چگونگی استفاده مجدد از این ایمیل در مراحل بعدی توضیح داده شده است.
 • برای تکمیل مراحل تمدید عضویت می بایست شرکت ایرانی کارت با نام کاربری و کلمه عبور شما، به سایت فدراسیون وارد شود. تنها در این حالت است که فدراسیون می پذیرد که مراحل پرداخت از طریق شما انجام شده است و پرداخت را در پروفایل شما ثبت می کند. بنابراین لطفا قبل از ارائه کلمه عبور به پرسنل شرکت ایرانی کارت، آنرا تغییر داده و پس از انجام پرداخت و نهایی شدن تمدید عضویتتان، کلمه عبور را به حالت قبلی و یا کلمه عبور جدید تغییر دهید.

 انجام مراحل پرداخت از ایرانیکارت به فدراسیون:

با انجام مراحل عضویت (جدید و یا تمدید)، در زمانی که میزان مبلغ حق عضویت شما در سایت فدراسیون به دلار تعیین شد، مراحل پرداخت آن را به روش ذیل با کمک شرکت ایرانی کارت انجام دهید:

 1. مبلغ حق عضویت خود را که در سایت فدراسیون اعلام شده، دقیقا یادداشت کنید.
 2. وارد سایت شرکت ایرانیکارت به آدرس https://www.iranicard.ir شوید.
 3. روی دکمه ورود/ثبت نام کلیک کنید.
 4. اگر قبلا عضو سایت شده اید با زدن شماره موبایل و کلمه عبور وارد شوید و در غیر اینصورت روی دکمه ثبت نام  کلیک کنید و شماره موبایل خود را وارد کنید و فرم ثبت نام را پر کنید.
 5. بعد از ورود به پنل کاربری خود در سایت ایرانیکارت، از منوی سمت راست منوی پرداختهای بین المللی را باز کرده و گزینه “پرداخت در سایتهای خارجی” را انتخاب کنید.
 6. گزینه های پرداختی متنوعی در سایتهای بین المللی برای شما نمایش داده می شود. به پایین صفحه اسکرول کنید و گزینه ICF را پیدا کنید و روی دکمه ثبت سفارش که زیر لوگوی ICF، قرار داده شده است، کلیک کنید.
 7. فرم درخواست پرداخت برای شما باز می شود. نام کاربری و کلمه عبور خود در سایت فدراسیون بین المللی کوچینگ را در فرم پر کنید. اگر عضو جدید هستید نیازی به وارد کردن کلمه عبور ندارید زیرا هنوز کلمه عبور شما تعیین نشده است. ولی در صورتیکه مراحل تمدید عضویت را انجام می دهید، اکیدا توصیه می کنیم که قبل از ورود کلمه عبور خود در این فرم، به علت رعایت محرمانگی و به علت اینکه اطلاعات ثبت شده شما در اختیار پرسنل شرکت ایرانی کارت، قرار می گیرد، ابتدا در سایت فدراسیون کلمه عبور خود را تغییر داده و پس از تکمیل مراحل و انجام پرداخت و نهایی شدن تمدید عضویت، کلمه عبور را به حالت قبلی و یا کلمه عبور جدید تغییر دهید.
 8. در قسمت توضیحات، این یادداشت را برای پرسنل ایرانیکارت بنویسید: “لطفا قبل از انجام پرداخت در سایت فدراسیون با شماره …………09 تماس حاصل فرمایید.” اگرچه عموما پرسنل ایرانی کارت به صورت خودکار و توافق شده، قبل از انجام پرداخت با شما تماس خواهند گرفت، ولی صرفا جهت یادآوری در توضیحات درخواست خود را به همراه شماره مد نظر خود، ثبت کنید.
 9. میزان مبلغ حق عضویت و یا تمدید عضویت را که از سایت فدراسیون یادداشت کرده بودید، در قسمت مربوطه در این فرم وارد کنید. بلافاصله مبلغ پرداختی شما به ریال بر اساس مبلغ ارز که نمایش داده شده، محاسبه می شود و در کادر پایین قرار می گیرد. توجه داشته باشید که این مبلغ کل مبلغ پرداختی شما بابت خرید ارز و کارمزد شرکت ایرانیکارت برای ارائه خدمات به شما می باشد.
 10. روی دکمه ثبت سفارش کلیک کنید.
 11. در صفحه بعد، با زدن تیک “قوانین سایت را پذیرفته ام….” و با انتخاب درگاه شتاب و زدن دکمه تایید و پرداخت، وارد صفحه درگاه بانکی خواهید شد و با ثبت اطلاعات حساب خود پرداخت شما به ریال انجام می شود.
 12. پس از انجام پرداخت، پرسنل ایرانیکارت در عرض چند ساعت با شما تماس خواهند گرفت. به خاطر داشته باشید، که به علت طولانی بودن ساعات کاری شرکت، ممکن است تماس شما حتی در ساعات بعد از 20:00 اتفاق بیافتد، پس در دسترس بمانید.
 13. در صورتیکه عضو جدید فدراسیون هستید، در زمان تماس، یک آدرس ایمیل از ایرانیکارت دریافت کنید و ایمیلی که سایت فدراسیون برای Validate کردن ایمیلتان برای شما ارسال کرده است را برای آن آدرس فوروارد کنید. با این کار امکان طی شدن بقیه مراحل ثبت نام در سایت فدراسیون را به پرسنل ایرانیکارت می دهید. به یاد داشته باشید که با کلیک مجدد روی لینک ارسالی توسط فدراسیون، فرم اطلاعات اولیه شما با اطلاعاتی که خودتان قبلا وارد کرده اید، برای ایشان ظاهر می شود. می توانید برای پرسنل ایرانی کارت توضیح دهید که اطلاعات شما از قبل در فرمها پر شده و با کلیک روی لینک ارسالی، کافیست صرفا جهت اطمینان، یکبار با شما اطلاعات ثبت شده را چک کرده و با زدن دکمه  Continue به مراحل بعدی بروند. در صفحه مربوط به اصول اخلاقی می بایست هر سه گزینه مجددا تیک بخورد. فراموش نکنید که در صفحه بعد گزینه چپتر ایران را نیز انتخاب کنید.
 14. در صورتیکه برای تمدید عضویت اقدام می کنید، کافیست توضیح دهید که با نام کاربری و کلمه عبور شما وارد سایت شده و تنها گزینه های مربوط به اصول اخلاقی را تیک زنند و اطمینان حاصل کنید که چپتر ایران در گزینه ها انتخاب شده است.
 15. مراحل بعدی توسط پرسنل ایرانیکارت انجام خواهد شد و پرداخت شما در سایت فدراسیون ثبت و بلافاصله ایمیلی جهت تایید ثبت‌نام شما به عنوان عضو فدراسیون دریافت خواهید کرد.

به دنیای حرفه‌ای‌ها در کوچینگ خوش آمدید. از طرف چپتر ایران، عضویت شما در فدراسیون بین‌المللی کوچینگ را تبریک می‌گوییم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایای عضویت در فدراسیون بین‌المللی کوچینگ، با دبیر، خزانه‌دار و یا مدیر عضویت چپتر کوچینگِ ایران تماس حاصل فرمایید.

https://icfiranchapter.net/board
اسکرول به بالا