تغییرات روند برگزاری آزمون توسط موسسه Pearson VUE

اعضای محترم ICF چپتر ایران

با توجه به تغییرات فرایند احراز هویت و ترجمه برای برگزاری آزمون CKA توسط موسسه Pearson VUE، موارد زیر به استحضار میرسد:

1- مدرک شناسایی برای احراز هویت:

  • باید اصلی باشد (نه یک کپی یا تصویر یا بارکد)
  • معتبر باشد (اعتبار آن منقضی نشده) و درصورتیکه حاوی تاریخ انقضا نباشند معتبر در نظر گرفته می‌شوند.
  • توسط کشوری صادر شود که داوطلب در آن امتحان می‌دهد. اگر داوطلبی مدرک شناسایی قابل قبول از کشوری که در آن آزمون می‌دهد را ندارد، باید پاسپورت معتبر بین‌المللی صادره از کشور متبوع خود را ارائه دهد.

2- ترجمه:

  • آزمون به زبان انگلیسی و ۹ زبان کمکی دیگر (ICF Credentialing Exam language aid) ارائه می‌شود.
  • برای داوطلبانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم برگزینند، در صورتی که خدمات زبان کمکی ارائه نشود و داوطلب در یک کشور غیرانگلیسی زبان زندگی کند، یک تمدید خودکار 60 دقیقه‌ای ارائه می‌شود.
  • داوطلبانی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست و خدمات زبان کمکی نیز برای آنها در دسترس نیست، می‌توانند از یک فرهنگ لغت دوزبانه چاپی در زمان آزمون استفاده کنند ولی دیکشنری‌های الکترونیک (آنلاین، مبتنی بر وب، نرم افزارها، برنامه‌های کاربردی تلفن همراه و سایر ابزارهای هوشمند) مجاز نیستند.
  • داوطلبان همچنین می توانند فرم درخواست پشتیبانی زبان (ICF Exam Language Support Request) را ارسال کنند تا از خدمات پشتیبانی ترجمه پیرسون (Pearson Translation Support Service) استفاده کنند. این سرویس که توسط Pearson VUE ارائه می‌شود، به داوطلب اجازه می‌دهد تا آزمون را با کمک یک مترجم مورد تایید پیرسون تکمیل کند. برای ارائه این خدمات، مبلغی معادل 1500 دلار توسط Pearson VUE دریافت خواهد شد.
    توجه کنید که: داوطلبان نمی توانند مترجم خود را برای کمک در تکمیل آزمون معرفی کنند.

امیدواریم این موارد به ایجاد شفافیت کمک کند. اگرچه ممکن است در مورد برخی از مراکز برگزاری آزمون از همه این پروتکل‌ها پیروی نکنند. لذا اگر با مواردی برخورد کردید که خارج از نکات مذکور بودند یا اگر نظر، سوال یا چالشی در باره آزمون دارید باید مراتب را به ایمیل پشتیبانی آزمون اطلاع دهید.

چپتر ایران، برای تبیین جزییات و پاسخگویی به سوالات و ابهامات احتمالی، از ساعت 20:30 روز چهارشنبه 26 مرداد 1401 یک وبینار یکساعته را برنامه ریزی کرده است که جزییات آن متعاقبا” اعلام خواهد شد.

با احترام
هیات مدیره ICF چپتر ایران
14 مرداد 1401


ویدیوی کوتاه زیر درباره قوانین و مقررات ورود به مرکز آزمون های بین المللی Pearson VUE اطلاعات کلی ارائه می‌نماید:

video credit: Pearson VUE
اسکرول به بالا