دورهمی تابستانه 1400 (ویژه اعضای چپتر کوچینگ ایران)

اعضای محترم چپتر کوچینگ ایران

ضمن عرض سلام امیدواریم در سلامت کامل باشید.

برای تجدید دیدار همکاران، از همه اعضای محترم دعوت می‌کنیم روز شنبه 27 شهریور 1400 مطابق با 18 سپتامبر 2021 از ساعت 19 به وقت تهران در کنار هم باشیم .

برنامه‌ها شامل جشن هفته کوچینگ، خوشامدگویی و معرفی اعضای جدید، گزارش هیئت مدیره و اجرای برنامه هنری توسط یکی از اعضای چپتر خواهد بود.

از آنجا که این دیدارها، می‌توانند شروع همکاری‌های ارزشمندی، شبکه‌سازی و هم‌افزایی باشند، تقاضا داریم هم‌اکنون این تاریخ را در تقویم خود ثبت فرمایید و در سامانه رویدادهای ICF به نشانی زیر ثبت‌نام فرمایید:
https://www.icf-events.org/chapter-event/icf-iran-chapter-summer-meeting-1400/

منتظر حضور گرمتان هستیم.
هیات مدیره چپتر کوچینگ ایران
23 شهریور ۱۴۰۰


پاسخ به سوالات و ابهام‌های مطرح شده در دورهمی‌های چپتر:

ردیفشرح سوال
1نياز به نظارت چپتر به افرادي كه در بازار كوچينگ فعاليت دارند (به ويژه كوچ هاي credential) جلوگیری از کوچینگ زرد، هم در مقابل افرادی که کوچ نیستند و خدمات کوچینگ می دهند یا کوچ تربیت می کنند و هم در مقابل خود همکاران ما در بازار کوچینگ و کسانی که آموزش کوچینگ دیده اند ولی کوچینگ زرد ارائه می دهند.   
طبق چهارچوب و قوانین فدراسیون و با مشورت با ICF Global هر موردی که به سمت چپتر بیاد بررسی میشه و یا از طرف کمیته اصول اخلاقی چپتر و یا مستقیما از طرف فدراسیون با آنها ارتباط برقرار خواهد شد.   در سراسر دنیا هنوز کوچینگ تحت نظارت نیست و اسم کوچ هم از طرف فدراسیون کپی رایت نشده. هر فردی در سراسر دنیا میتواند خودش را به عنوان یک کوچ معرفی کند. اگر اعضای فدراسیون یا کوچ های تایید شده از اصول اخلاقی فدراسیون خارج شوند فدراسیون و چپتر جای نفوذ دارد.   هر چقدر ما با قوانین و اصول اخلاقی فدراسیون آشناتر بشیم میتوانیم بازار و خودمان را آموزش دهیم و به مراجعین کمک کنیم با سئوالات و تحقیقات لازم بهترین کوچ را برای خودشان انتخاب کنند.
2نياز به نظارت چپتر به اظهار افراد در خصوص ميزان ساعت هاي كوچينگي كه براي مدارك ACC و PCC به ICF اعلام مي كنند. به نظر مي رسد اين اعداد واقعي نيستند.
اگر خلافی دیدید گزارش کنید ضمن اینکه فرایند اطلاع رسانی مستقیم به ICF  وجود دارد. فدراسیون (دفتر مرکزی) ساختار نظارت را مستقیما انجام میدهد  
3نياز جدي به فعال سازي رسيدگي به تخلفات اصول اخلاقي. اگر تخلفی وجود داشت نقش چپتر چیست؟
هیئت مدیره چپتر ایران آقای صادق دیباجی را به عنوان رئیس کمیته اصول اخلاقی انتخاب کرد و اعضای کمیته به زودی تشکیل خواهد شد و با کمک تیم داوطلب به سئوالات و موارد مختلف که پیش میاد پاسخگو هستند و با همکاری نزدیک با فدراسیون اطلاعات و اقدامات لازم را پیش می برند.   تا الان هر موردی که سمت هیئت مدیره آمده را با هماهنگی فدراسیون پیش بردیم و امسال چند مورد را برای اعضا از طریق وبینار و ایمیل اطلاع رسانی کردیم. با کمک کمیته و تیم حمایتی زمان و انرژی بیشتری برای آموزش بازار در مورد اصول اخلاقی و اطلاع رسانی تفاوت و ارزش افزوده کوچ های فدراسیون با دیگر کوچ ها را خواهیم داشت.
4ايجاد راه حلي براي هم افزايي اعضا و مشارکت اعضا با چپتر
دورهمی فصلی در ساختار چپتر از طرف هیئت مدیره تایید شده و امسال دو دفعه اجرایی شده. داوطلبین برای همکاری در کارگروه ها و کمیته ها شروع کردند و ادامه خواهد داشتاگر ایده های دیگه ای برای  هم افزایی دارید لطفا برای ما بفرستید  
5بعضي از افراد مجوز mentor coaching دارند و اعلام آمادگي كردند كه مي توانند اين خدمات با در نظرگرفتن موضوعات مالي به اعضاي چپتر ارائه بدهند.
 افرادی که میخواهند خدمات خود را ارائه دهدند می توانند با اعضای چپتر ارتباط مستقیم برقرار کنند و فضا های مختلف و بیشتری برای این نوع گفتگو ها و مشارکت ها ایجاد خواهیم کرداز اینکه چپتر خدمات آنها را اطلاع رسانی کند اجازه بدهید هیئت مدیره این مورد را بررسی کند و اطلاع رسانی میکنیم  
6در ایران مدرسه های کوچینگ متفاوت هست، این مدرسه ها با هدایت چپتر باهم هم افزایی داشته باشند و درکنار یکدیگر از منابعشان برای ارزش به کوچها در بازار کوچینگ استفاده کنند
 داخل چپتر همه عضو ICF هستیم و کوچ های آموزش دیده مدارس تایید شده ICF (پس نگاه ما افراد است نه مدارس) همه ما اینجا یکپارچه کنار هم هستیم که بهترین خدمات را به اعضا برسانیم (فرقی ندارد از کدوم مدرسه) چپتر از افراد همه دعوت میکند که در کارهای تیمی یا آموزشی یا نت وورکینگ هم افزایی بیشتری ایجاد شود و این انتخاب هر فرد است که چقدر شرکت کند. همزمان چپتر برنامه های پیش رو دارد که فدراسیون و چپتر را در تمام مدارس تایید شده بیشتر معرفی کند و دعوت به عضویت کند و حمایت و همراهی مدارس مختلف را درخواست میکند.  
7صیانت از حرفه کوچینگ با تاسیس چیزی شبیه کانون وکلا و انجمنها (قانونی شدن چپتر در ایران)
 کمیته پیگیر محوز چپتر هم جلساتش رو شروع کرده و در حال پیگیری راه حل های موجود برای حل مساله هستیم.
8چرا اغلب اعضاء هیئت مدیره دانش آموخته یک آکادمی هستند و این فرصت برای همه ی اعضا آکادمی ها مهیا نشده که در هیئت مدیره حضور داشته باشند.
انتخابات دو بخش داره ۱- اعلام آمادگی اعضا برای کاندیداتوری ۲- رای گیری از اعضا در هر دوی اینها تنها محدودیتی که برای اعضا وجود داره شرایط اساسنامه است (بطور مثال کاندید ها باید حداقل یک سال عضو فدراسیون بوده و ریئس هیئت مدیره سابقه یکسال در هیات مدیره داشته باشد) بنابراین در این فرآیند اصلا موضوع مدارس مطرح نیست و همه به صورت مساوی حق کاندیدا شدن و حق انتخاب دارند.
9چپتر سرعت فعالیتها رو بالاتر ببره و بیشتر اقدام کنه.
چپتر کارگروه ها و کمیته های مختلف راه اندازی کرده و در حال برنامه ریزی بهتر برای ایجاد ارزش افزوده است . در برنامه دورهمی تابستان کارهایی که شروع کردیم را معرفی کردیم و برای سه ماه آینده هم پروژه های جدید را اعلام کردیم. اگر حضور نداشتید لطفا از طریق سایت به برنامه دورهمی گوش کنید یا اسلاید ها را مطالعه کنید.
10در وب سایت اخذ مدرک از طریق پورتفولیو قرار داده شود.
انجام شد. لطفا از طریق این لینک وارد شوید
https://icfiranchapter.net/credentials/
11تم های هفته کوچینگ باعث شده برخی از اعضا نتوانند وبینار ارائه کنند. موضوع برخی از اعضا جزو تم ها نبود.
برنامه ریزی و برگزاری رویدادها و وبینارها در هفته کوچینگ با موضوعات مختلف آزاد است و تم های هفته کوچینگ جنبه خطوط راهنما براساس تم اصلی اعلام شده در هفته کوچینگ از سوی ICF دارد و محدود کننده نمی باشد.
12هزینه عضویت در فدراسیون زیاد است. با فدراسیون مکانبه شود که تخفیف برای ایرانیان در نظر بگیرد.
این مورد در گذشته چه از طرف ایران و چه از طرف چپتر کشورهای دیگه به فدراسیون پیشنهاد داده شده و پاسخ منفی بوده است. طبیعتا اگر فدراسیون برای یک کشور حق عضویت کمتری قائل شود، کشورهای دیگه هم بلافاصله درخواست کاهش حق عضویت خواهند داد که مورد قبول فدراسیون نخواهد بود.
13اگر عضو نباشیم آیا میتوان CCE بگیرم؟ یا حتما باید عضو باشم؟
برای دریافت امتیاز CCE، نیاز است که افراد در دوره های آموزشی مورد تایید ICF با تاییدیه CCE شرکت کنند و نیازی به عضویت در ICF ندارد.
14چطور اعضا میتوانند وبینارهایی با حمایت چپتر داشته باشند که CCE به آن تعلق بگیرد؟
همانطور که در هفته کوچینگ تجربه کردیم طبق ساختار تایید شده هیئت مدیره چپتر بعد از انتخاب ارائه دهنده وبینار و توافق در مورد موضوع و یادگیری از فدراسیون درخواست ساعت CCE میکند و اگر توافق شود برای آن تعداد ساعت به شرکت کنندگان وبینار مدرک CCE از طرف چپتر تعلق میگیرد.  
اسکرول به بالا