CKAevent

رویداد ویژه معرفی تغییرات آزمون جديد ICF

با توجه به اینکه آزمون به‌روز شده سنجش دانش کوچینگ برای اواخر سال 2021 زمان‌بندی شده و به دلیل اثرات پاندمیک، احتمالا اجرای آن به اوایل سال 2022 موکول خواهد شد، برای معرفی تغییرات آزمون جديد و پاسخ به سوالات احتمالی، این رویداد روز شنبه 23 مرداد 1400 برنامه ریزی و برگزار شده است.

رکوردینگ جلسه اینجا نیز منتشر شده است.

سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شوند:

 1. با آغاز آزمون جدید از سال آینده، اگر کسی در آزمون بعدی و در موعد بعدی درخواست ارتقاء اعتبارنامه کند، آیا باید مجددا در آزمون شرکت کند؟
  چه سوال خوبی. ما در حال برنامه ریزی برای ارائه نسخه های متعدد از آزمون به روز شده اعتبارنامه ICF هستیم و احتمالاً داوطلبان هنگام درخواست برای اعتبارنامه سطح بالاتر باید نسخه دیگری از آزمون را تکمیل کنند.
 2. چقدر زمان برای آزمون در نظر گرفته شده است؟
  داده هایی که در حال حاضر از طریق آزمون آزمایشی آزمون به روز شده اعتبارنامه ICF جمع آوری می کنیم، به تعیین زمان کل مجاز برای آزمون نهایی کمک می کند. با این حال، تخمین می زنیم که آزمون به روز شده اعتبارنامه ICF  یک آزمون سه ساعته خواهد بود، درست مانند ارزیابی دانش کوچ فعلی (CKA).
 3. آیا کوچ ها می توانند در طول امتحان از مترجم استفاده کنند؟ در حال حاضر بسیاری از جامعه فارسی این کار را انجام می دهند؟
  ممکن است به مترجم اجازه داده شود از همراهی با داوطلبین حمایت کنند. ما در حال حاضر با عرضه کنندگان آزمایشی خود در حال طراحی این امکان برای راه اندازی آزمون به روز شده اعتبارنامه ICF هستیم و این گزینه را با آنها بررسی می کنیم
 4. اگر کوچ مترجم داشته باشد، آیا زمان بیشتری برای تکمیل آزمون به وی اختصاص داده می شود؟
  زمان اضافی برای داوطلبان می تواند به عنوان امکانی برای آزمون به روز شده در نظر گرفته شود.
 5. آیا قبل از شروع آزمون جدید، نمونه سوالات برای هر بخش مطابق CKA فعلی ارائه می شود؟
  بله، نمونه سوال ارائه می دهیم.
 6. آیا حق عضویت از سال 2022 تغییر می کند؟
  فعلا در این خصوص تصمیم گیری نشده است.
 7. آیا کسانی که هنوز برای دریافت مدارک تحصیلی اقدام نکرده اند می توانند در آزمون آزمایشی شرکت کنند؟
  خیر، فقط کسانی که کاندیدای فعال هستند یا کسانی که در حال حاضر دارای مدرک ICF هستند می توانند در آزمون آزمایشی شرکت کنند.
 8. تاریخ شروع آزمون جدید چه زمانی است؟
  امیدواریم تاریخ مشخصی برای آزمون جدید در اواخر سال 2021 اعلام کنیم.
 9. اگر کسی قبل از تاریخ شروع آزمون جدید درخواست اعتبار سنجی کرده باشد، آیا همچنان CKA قدیمی را می گیرد؟
  بله. داوطلب آزمونی را که در تاریخ ارائه درخواست خود فعال است تکمیل می کند. به عنوان مثال، اگر آزمون به روز شده اعتبارنامه ICF در 1 مارس 2022 راه اندازی شود و داوطلبی در 28 فوریه (زمانی که CKA همچنان در حال برگزاری است) برای اعتبار درخواست دهد، پس از بررسی درخواست وی و دریافت تاییدیه برای تکمیل آزمون، می بایست در آزمون CKA شرکت نماید. اگر داوطلبی درخواست خود را در 1 مارس ارسال کند، پس از بررسی درخواست وی و  دریافت تأییدیه برای تکمیل آزمون، در آزمون به روز شده اعتبارنامه ICF شرکت می کند.
 10. آیا سوالات همچنان در 5 بخش مختلف همانند CKA فعلی است؟
  سوالات مربوط به آزمون اعتبارسنجی ICF به طور مستقیم با 8 شایستگی اصلی به روز شده مرتبط خواهد بود. این 8 شایستگی اصلی تحت چهار “حوزه” سازماندهی شده است: بنیان، ایجاد رابطه مشترک، برقراری ارتباط موثر و پرورش یادگیری و رشد. با این حال، ترتیب سوالات در آزمون به روز شده اعتبارنامه ICF بصورت تصادفی است – سوالات آزمون که به چهار حوزه مرتبط است با هم سازماندهی نمی شوند.
مطاله این مطلب را نیز پیشنهاد می‌کنیم
اسکرول به بالا