ICF Credential and standards

آزمون به روز شده تعیین سطح دانش کوچینگ

بر اساس اعلام بخش صلاحیت ها و  استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ آزمون تعیین سطح دانش کوچینگ (CKA) به‌روز شده برگزار خواهد شد. در واقع این آزمون، برای اواخر سال 2021 زمان‌بندی شده بود، ولی به دلیل اثرات پاندمیک در دنیا به اوایل سال 2022 موکول شده است.

آزمون جدید صلاحیت فدراسیون بین‌المللی کوچینگ اولین به‌روزرسانی شایستگی‌های ICF است و به‌عنوان استاندارد جهانی در نوامبر 2019 منتشرشده است.

سؤال‌های آزمون بر پایه شایستگی‌های ICF است و مأموریتش منعکس کردن ارزیابی استانداردهای حرفه‌ای در کوچینگ و بکار بردنش در اعتبارنامه کوچینگ است. بخش صلاحیت ها و  استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ جدیدترین مرحله در توسعه آزمون اعتبارنامه باکیفیت بالا است که با بالاترین استانداردها در ارزیابی روان‌سنجی هم‌تراز است و به‌وسیله مربیان معتبر ICF  از سراسر دنیا که به‌عنوان متخصصین فن شناخته‌شده‌اند به اطلاع رسانده می‌شود.

آزمون به‌روز شده تقریباً بر پایه 200 سناریو بنا شده که چندین سؤال گزینشی طراحی می‌شود تا دانش مربی و توانایی مربی برای اعمال شایستگی‌های ICF را ارزیابی نماید.

اکتساب اعتبارنامه ICF نیازمند کار سخت، فداکاری و تعهد عالی در شیوه عمل حرفه‌ای و اخلاقی است. مسئولیت بخش صلاحیت ها و  استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ این است که به دارندگان مدرک بین‌المللی کوچینگ اطمینان دهد که مدرکی که برای گرفتن آن سخت تلاش می‌کنند با بالاترین استاندارها هم‌تراز است و ارزش مدارک فدراسیون بین‌المللی کوچینگ را برای تمام دارندگان آن و مشتریان حفظ و افزایش دهد.

آزمون ICF به‌روز شده از طریق یک فرمت ایمن‌تر ارائه خواهد شد که اعتبار و تمامیت آزمون را افزایش می‌دهد و استانداردهای جهانی را برای گواهی‌نامه حرفه‌ای برآورده می‌سازد. کاندیداها حق انتخاب دارند تا آزمون جدید را به‌صورت حضوری در محل‌های آزمون معتبر انجام دهند یا به‌صورت آنلاین از راه دور انجام گیرد. هر دو این انتخاب‌ها توسط شرکت پیرسون وی یو ای[1] ارائه می‌شود که در مدیریت و تحویل آزمون‌های حرفه‌ای با گواهینامه سطح بالا مشهور است.

داوطلبان متقاضی مدارک اولیه ICF یا ارتقا به سطح اعتبار بالاتر برای تکمیل آزمون جدید اعتبارنامه لازم دارند. اشخاصی که اعتبارنامه ICF خود را دوباره تجدید می‌کنند لازم ندارند آزمون را تکمیل نمایند.

با به‌روزرسانی محتوای آزمون، کاندیداها می‌توانند دانش و مهارت لازم برای برآوردن چالش‌های برخاسته برای تمرین کنندگان کوچینگ در دنیای امروزی را اکتساب نمایند که به مربیان معتبر این فرصت را می‌دهد که در بازار رقابتی که امروزه در حال افزایش است بدرخشند.

با این پیشرفت‌ها، فدراسیون استاندارها و مدارک بین‌المللی کوچینگ کیفیت فرآیند اعتبارنامه فدراسیون بین‌المللی کوچینگ را تقویت می‌کند و ارزش اعتبارنامه‌های ICFرا برای امروز و سال‌های پیش رو حفظ و افزایش می‌دهد.

اگر هر سؤالی راجع به آزمون به روزشده اعتبارنامه را دارید لطفاً به ایمیل زیر ارسال نمایید.

 support @ coachingfederation.org

هزینه‌های درخواست اعتبارنامه ICF با برگزاری آزمون‌های به‌روز شده

 نرخ برای اعضای ICFنرخ برای غیر عضو ICF
گواهی‌نامه دستیار (همیار)  کوچینگ (مسیر استاندارد طلایی در کوچینگ)175 دلار325 دلار
گواهی‌نامه دستیار (همیار)  کوچینگ (مسیر مدت‌زمان تائید شده آموزش خاص کوچینگ)375 دلار525 دلار
گواهی‌نامه دستیار (همیار)  کوچینگ ( مسیر نمونه کار)475 دلار625 دلار
گواهی‌نامه کوچینگ حرفه‌ای (مسیر استاندارد طلایی در کوچینگ)375 دلار525 دلار
گواهی‌نامه کوچینگ حرفه‌ای (مسیر مدت‌زمان تائید شده آموزش خاص کوچینگ)650 دلار800 دلار
گواهی‌نامه کوچینگ حرفه‌ای ( مسیر نمونه کار)750 دلار900 دلار
گواهینامه خبره کوچینگ675 دلار825 دلار

هزینه های اعتبارنامه ICF در آزمون جدید

 ICFهزینه های اعتباردهی خود را از سال 2015 بدون هرگونه افزایشی حفظ کرده است. از آنجا که مدارک و استانداردهای  ICF برای تقویت یکپارچگی، امنیت و ارزش آزمون اعتبارنامهICF ، پیشرفت هایی ایجاد کرده است، افزایش هزینه آزمون به­روزشده از استانداردهای بالا در سال­های آتی حمایت می­کند.

آزمون ICF به دنبال 300 داوطلب برای آزمون آزمایشی است. با این کار کمک می کنید تا اطمینان یابیم سوالات آزمون مطابق با استانداردهای روان سنجی است و به توسعه استانداردهای نمره دهی آزمون پیش از راه­اندازی آن در سال آینده پشتیبانی می­کند. داوطلبانی که آزمون آزمایشی را در بستر VUE PEARSON به پایان برسانند، شش واحد (CCE)، از جمله چهار واحد صلاحیت اصلی کسب می­کنند که می توان در تمدید اعتبار از آنها استفاده کرد.

برای داوطلب شدن در این فرصت استثنائی، به سایت ICF مراجعه کنید!


[1] Pearson VUE

اسکرول به بالا